Forum środkowo pomorskie forum asg Strona Główna
FAQ Profil Szukaj Użytkownicy
Grupy

Prywatne Wiadomości

Rejestracja Zaloguj
Galerie
Koniec wakacji 1 września - Połczyn Zdrój "Paśnik"
Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat >

Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
środkowo pomorskie forum asg > Wspólne strzelanki weekendowe

Autor Wiadomość
ziemniakk



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świdwin

Koniec wakacji 1 września - Połczyn Zdrój "Paśnik"    

Strzelanka 2 września nie wyszła, proponuję przełożyć to na 9 września godz. 8.00 - Parowozownia , reszta bez zmian... pisać kto będzie ;]

SCEANRIUSZ:
Kosowo 9 września 2007


Opis sytuacji:
W Kosowie pomimo ośmiu lat od zakończenia wojny nadal panuje kryzys gospodarczy – jedynie ok. 20 proc. dochodu jest wytwarzana na miejscu (50 proc. dochodu pochodzi z pomocy zagranicznej, 30 proc. od diaspory albańskiej). Ocenia się, że ok. 60-80 proc. mieszkańców prowincji jest wciąż bezrobotnych, a ponad 50 proc. żyje w skrajnej biedzie. Do tego wciąż istnieje nierozwiązany problem emerytów, wobec których dług Serbii wynosi ponad 600 mln euro. Wszechobecna korupcja i brak realnej kontroli ONZ nad prywatyzacją spowodowały, że większość majątku trafiła w ręce liderów partii politycznych3 . Większość urzędników państwowych wyższego i średniego szczebla jest skorumpowana lub ma powiązania rodzinne (klany) z organizacjami przestępczymi4 . Poziom przestępczości zorganizowanej jest bardzo wysoki. Tymczasowa administracja ONZ spotyka się z niezadowoleniem mieszkańców, chociaż początkowo część albańska popierała interwencje wspólnoty międzynarodowej. Na uwagę zasługuje fakt, że w posiadaniu mieszkańców Kosowa znajduje się ok. 317 tys. egzemplarzy nielegalnej broni. Jej posiadanie ma tu bardzo długie tradycje, a ludność miejscowa traktuje to zjawisko jako coś zupełnie naturalnego. W Kosowie, szczególnie w gminach multietnicznych, w dalszym ciągu występują napięcia pomiędzy obu społecznościami5. Większość incydentów skierowana jest przeciwko Kosowskim Serbom (K-Serbowie). Nadal nierozwiązany pozostaje problem powrotu uchodźców (K-Serbów) do Kosowa oraz losu osób zaginionych (bezpośrednio po wojnie zgłoszono 5,5 tys. osób zaginionych, obecnie liczba ta wynosi ok. 2,2 tys.).

Zadania PKW KFOR realizowane są poprzez:
– prowadzenie codziennych rutynowych patroli;
– organizowanie patroli doraźnych – zgodnie z potrzebami wynikającymi
z danych rozpoznawczych i bieżącej oceny sytuacji;
– uczestnictwo we wspólnych patrolach;
– utrzymywanie stałego posterunku obserwacyjnego w m. DRAJKOVCE
(na granicy multietnicznej pomiędzy K-Serbami i K-Albańczykami);
– utrzymywanie Sił Szybkiego Reagowania (QRF – Quick Reaction Force)
w gotowości do działania w strefie odpowiedzialności batalionu oraz Sił Natychmiastowej Odpowiedzi (RRF – Rapid Response Force) w gotowości do działania w strefie Międzynarodowych Sił Zadaniowych Wschód, a także udział w operacjach prowadzonych samodzielnie siłami batalionu lub w ramach Międzynarodowych Sił Zadaniowych Wschód. Ponadto realizowane są zadania patroli EOD (Explosive Ordnance Disposal)
w zakresie usuwania niewybuchów i niewypałów, min oraz związanych z prowadzeniem przeszukań i rozminowania rejonów niebezpiecznych.

Akcja:
Posterunek obserwacyjny Drajkovce. (Parowozownia, Połczyn-Zdrój)
Godzina 8.00. Załoga wieży obserwacyjnej zauważyła grupkę Serbów zbliżającą się do „granicy”. Wysłany patrol ustalił, że są uzbrojeni. Natychmiast zmobilizowane zostają siły szybkiego reagowania (QRF), jednak 20 minut starczyło Serbom na przekroczenie „granicy” i skierowanie się do miejscowości Bojrkovce (Borkowo). QRF rusza w pościg za nimi aby nie dopuścić do walk z Albańczykami i wznowienie konfliktu.



Zadania:

ETAP I
SERBOWIE:
- Dotrzeć do m. Bojrkovce i zorganizować zasadzkę na grupę pościgową. W razie napotkania oporu wcześniej, podjąć walkę i dążyć do zlikwidowania przeciwnika.
QRF:
- Jak najszybciej doścignąć Serbów i w razie nawiązania walki zlikwidować przeciwnika.
ETAP II
(założenie: Serbowie wygrali) Wiadomość o walkach z KFORem rozeszła się po m. Bojrkovce i okolicznych wsiach. We wsi Pasnicki (Paśnik) powstał Albański ruch oporu.
SERBOWIE:
- Zdobyć małą wieś Pasnicki.
QRF zamienia się w Albański ruch oporu i kieruję się do wsi Pasnicki w celu jej obrony.
(założenie: QRF wygrał) Wiadomość o walkach z KFORem rozeszła się po m. Bojrkovce i okolicznych wsiach. We wsi Pasnicki (Paśnik) powstał Albański ruch oporu. Albańczycy boją się powrotu Serbów. QRF ma przeprowadzić patrol do wsi Pasnicki w celu uspokojenia sytuacji i rozbrojenia zaniepokojonych Albańczyków. Niestety ruch oporu nie darzy zaufaniem żołnierzy KFOR i nie da się rozbroić. Konflikt nabiera na sile.
SERBOWIE zamieniają się w albański ruch oporu:
- Nie dać się zabić, nie wpuścić KFORu do wioski.
QRF:
- j.w.

Ustalenia:
Podziału dokonamy jeżeli będzie to w miarę możliwe na polskie mundury (QRF) i resztę (Serbowie). Każda ze stron będzie miała po jednym medyku. Każdy ma prawo do jednego uleczenia. Medyk może się leczyć sam, ale też tylko raz.



Wersja robocza do poprawek jeżeli coś nie tak...


Ostatnio zmieniony przez ziemniakk dnia Pią 15:29, 31 Sie 2007, w całości zmieniany 4 razy
Post Śro 9:36, 22 Sie 2007
 Zobacz profil autora
domin



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

niestety to bdzie sobota a ja bd mógł w niedziele bo w sobote wyjeżdżam..... Przykro....
Post Śro 15:43, 22 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Szopen



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

Coś mi sie przypomina z tamtego roku Smile Mniejsza przyjdą nowe części bd nie przyjdą nie bd Smile raczej to pierwsze:)
Post Śro 16:46, 22 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Gość






   

Teren ciekawy, fakt. Co kilkanaście metrów jest inaczej, więc nie byłoby monotonnie. Ja mógłbym się na to zapisać, zobacze jednak jak będzie z frekwencją.
Post Śro 17:07, 22 Sie 2007
 
Gość






   

Nie bede serbem
Post Śro 18:57, 22 Sie 2007
 
ziemniakk



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świdwin

   

To mówisz Gawron, że Cię nie będzie... Wink
Post Śro 19:09, 22 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Poważny KGS



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 893
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kołobrzeg

   

Jak będe miał transport to sie stawię Wink
Post Czw 12:03, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Buła



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 242
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Trzebiatów

   

Ja na pewno nie dam rady
Post Czw 12:25, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
PołczYn



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

Ja tez nie moge , pierwszego mam wesele;]
Post Czw 18:27, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
ziemniakk



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świdwin

   

Jeżeli więcej było by chętnych na niedziele to można przełożyć, nie widzę problemu...
Post Czw 18:49, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
PołczYn



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

noo w niedziele może dałbym rade, żeby tylko był jakis transport. a ktos ze swidwina bedzie teraz w niedziele na strzelance??
Post Czw 19:01, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
domin



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

Nom na niedziele jak by był transport to też bym chętnie skończył do PZ Very Happy
Post Czw 19:25, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
ziemniakk



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świdwin

   

Ze Świdwina najwyżej 1 osoba, ale raczej nikt Sad
Post Czw 19:28, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Dj Deep



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kolobrzeg

   

U mnie ni da rady. szkoła i praktyki z niemcami. odpadam
Post Czw 20:07, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
dejo



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kołobrzeg

   

ja zobacze tale ja jedynie moje plany moge przewidziec na 2 mni przed Very Happy
przepraszam najebalem sie
Post Czw 21:55, 23 Sie 2007
 Zobacz profil autora
ziemniakk



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świdwin

   

Z tego co widzę bardziej pasuje niedziela, więc...
Strzelanka 2 września - niedziela Wink
Post Nie 13:42, 26 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Turas



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 502
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kołobrzeg KGS

   

Mnie na pewno nie będzie ani w sobote ani w niedziele.
Post Nie 14:32, 26 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Gość






   

Niediela trochę nie w pasek, wiadomo, poniedzialek dniem żalu i żałoby.
Post Nie 15:17, 26 Sie 2007
 
domin



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

E to sie określcie bo mi -bardziej pasuje niedziela.... Razz Cool
P.S. Nie -bardziej bo sobota odpada... Sad
Post Nie 16:56, 26 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Austin
Administrator


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 605
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Koszalin

   

niedziela to taki srednio dobry termin, ale jezeli se skoluje jakis transport to postaram sie wpasc, musze w koncu granaty przetestowac Razz

PS scenariusz sugeruje sobie darowac, bo nigdy nic z tego nie wychodzi i sa tylko zbedne komplikacje. Mozemy zagrac na capture the flag, proste i ciekawe urozmaicenie strzelanki jebanki.
Post Nie 21:31, 26 Sie 2007
 Zobacz profil autora
PołczYn



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

dla mnie zajebisty termin to piątek;] bym na bank był i skołowałbym trransport(zabral pare osób) ale domyślam sie ze tylko mnie to pasi;P
Post Nie 21:54, 26 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Gość






   

Piątek dobry termin, dobry. Najdogodniejszy dla mnie, zostałby jeszcze czas na przyjemności przed żałobne (buda ...)
Post Pon 7:54, 27 Sie 2007
 
ziemniakk



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świdwin

   

quote:
Originally posted by Austin

PS scenariusz sugeruje sobie darowac, bo nigdy nic z tego nie wychodzi i sa tylko zbedne komplikacje. Mozemy zagrac na capture the flag, proste i ciekawe urozmaicenie strzelanki jebanki.


Scenariusz jest prosty i nie powinno być żadnych kłopotów z jego rozegraniem... Mnie osobiście nudzą, jak powiedziałeś strzelanki-jebanki ciągle na tym samym terenie więc staram się coś urozmaicić.

Co do terminu to ja już sam nie wiem Shocked Nie da się wszystkim dogodzić, może jak jeszcze parę osób opowie się za piątkiem to przełożymy po raz drugi? Confused
Post Pon 9:18, 27 Sie 2007
 Zobacz profil autora
dejo



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kołobrzeg

   

teraz sie dowiedzialem ze w weekend bede musial pracowac wiec odpadam ze strzlanka w tym tygodniu ;/
Post Pon 9:37, 27 Sie 2007
 Zobacz profil autora
Szopen



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białogard

   

Mi też bardziej Piątek pasuje Smile

Ostatnio zmieniony przez Szopen dnia Wto 8:06, 28 Sie 2007, w całości zmieniany 1 raz
Post Pon 11:13, 27 Sie 2007
 Zobacz profil autora

Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum Jump:
Skocz do:  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wszystkie czasy w strefie GMT.
Obecny czas to Wto 17:12, 23 Kwi 2024
  Wyświetl posty z ostatnich:      


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB: © 2001, 2002 phpBB Group
Template created by The Fathom
Based on template of Nick Mahon
Regulamin